چند خبر جدید و جالب از فیلم های هری پاتر یکشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۸۸ 0:27

خب چندتا خبر جدید هست که براتون مینویسم:

۱. تاریخ های تعدادی از بزرگداشت های فیلم ۶ هری پاتر اعلام شد:

دوشنبه ۶ جولای (۱۵ تیر) در ژاپن (به احتمال خیلی زیاد در توکیو)

سه شنبه ۷ جولای (۱۶ تیر) در لندن

چهارشنبه ۸ جولای (۱۷ تیر) در نیویورک

۲.اما واتسون بازیگر نقش هرمیون گرنجر در فیلم های هری ژاتر برای چندمین سال پیاپی دربین ۱۰۰ زن س؟ک؟س؟ی بریتانیا در سال ۲۰۰۹ قرار گرفت! اما دی این لیست با ۱۴ ژله سقوط در مقام ۴۷ ام قرار دارد! این بازیگر در لیست سال ۲۰۰۸  ۳۳ام و در لیست سال ۲۰۰۷ در رده ی ۹۸ام قرار داشت!

۳. ایوانا لینچ بازیگر نفش لونا لاوگود مصاحبه ی جدیدی با رادیو RTE انجام داده که مهم ترین مساله ای که توی اون بهش اشاره کرده این هست که قراره ماه دیگه برای فیلم برداریب فیلم ۷ به لندن بره. میتونید این مصاحبه رو از این لینک دانلود کنید.

۴. شایعه شده که DVD فیلم هری پاتر و شاهزاده ی دورگه در ۱۹ نوامبر سال ۲۰۰۹ (۲۸ آبان ۸۸) به بازار می آید. همانطور که میدانید فیلم ششم هری پاتر ۲۴ تیر امسال اکران خواهد شد.

۵. ساخت ویلای صدفی در یکی از سواحل کشور ولز آغاز شده که عکس هاش رو میتونید در این لینک ببینید. فیلم برداری برای این قسمت از فیلم ۷ هری پاتر از ۱۱ می (۲۱ اردیبهشت) آغاز میشود و تا ۱۵ام همان ماه (۲۵ اردیبهشت) ادامه دارد.

۶.یه خبر دیگه هم هست که واقعا جالبه حتما بخونید!

قبل از خبر باید به یک نکته ای اشاره کنم که شاید بدونید

ولی بهتره قبل از خبر اینو بگم:

***همونطور که می دونید بعد از انتخاب ایوانا لینچ برای نقش لونا لاوگوداز همه لحاظ مشخص شد که اون بهترین فرد برای بازی در این نقش بوده! چون انگار که خانم رولینگ این شخصیت رو از روی ایوانا برداشته! مثلا یکی از مواردش این بود که لونا لاوگود در داستان گوشواره ای به شکل توت فرنگی داره زمانی که میخواستن فیلم برداری فیلم ۵ رو شروع کنن طراحان این فیلم مدل های بسیار زیادی از این گوشواره رو برای استفاده درفیلم طراحی کردندولی هیچکدوم مورد تایید قرار نگرفته. بعد از انتخاب ایوانا برای نقش لونا ناگهان ایوانا به یاد گوشواره ای افتاده که زمان خواندن کتاب ۵ برای خودش ساخته! بعد از این که اون رو به محل فیلم برداری اورده همه تعجب کردند که این دقیقا چیزی هست که میخواستند و حتی خانوم رولینگ هم گفته که من دقیقا یه همچین چیزی توی ذهنم بوده! و بالاخره همون گوشواره ها رو برای فیلم ۵ استفاده کردند.

اینم عکس گوشواره های مذکور:

حالا چند وقت پیش زمانی که گروه درحال فیلم برداری فیلم ۶ بودند

گروهی از طرف سایت TLC به محل فیلم برداری رفتند برای گزارش.

حالا  قسمتی از گزارش اون ها رو که چند وقت پیش منتشر کردند میخونیم:

وقتی دیوید یتس (کارگردان) و گروه داشتند برای فیلم برداری آماده میشدند به یک مشکلی برخورده بودند! اون هم طراحی کلاهی به شکل شیر که با توجه به کتاب لونا در یکی از بازی های کوییدیچ باید به سر میگذاشت.

آقای یتس میگه:"همونطور که می دونید ما یه گروه طراحان بزرگی رو داریم که برای فیلم ها در طبقه ی بالای استودیو هستند و ساعت ها برای چیزهایی که توی فیلم ها هستند طراحی میکنن." یتس درحالی که درمیان فیلم برداری برای صحنه ای در سرسرای بزرگ بودیم ادامه داد:"ما هی به طرح هایی که برای این کلاه کشیده شده بودند نگاه میکردیم و هی تایید نمیکردیمش و کمی تغییرش میدادیم ولی بازهم نتیجه ای نداشت! ولی هرکار میکردیم نمیشد جوری که میخوایم طراحیش کنیم! یک دفعه من مطلبی به ذهنم رسید ایوانا رو صدا زدم و گفتم:"اهای ایوانا؟! ما که نتونستیم! اصلا چرا خودت یه چیزی رو طراحی نمیکنی؟!" ما یه ورق با قلم به ایوانا دادیم و اون به طبقه ی بالا رفت برای طراحی. اون تا چهار صبح داشت روش کار میکرد!" یتس ادامه داد:"وقتی اون چیزی رو که طراحی کرده بود اورد همه ی ما تعجب کردیم چون اون طرح واقعا فوق العاده بود! ما با استفاده ار همون طرح کلاه رو ساختیم و اون رو توی فیلم استفاده کردیم!"

و این هم چندتا عکس از ایوانا با کلاه مذکور:

    

نوشته شده توسط خشایار نور  | لینک ثابت |